بالانس بلوور کولر گازی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بالانس بلوور کولر گازی که یکی از مهمترین عوامل در ایجاد صدای یونیت داخلی میباشد مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم که باعث می‌شود آگاهی شما نسبت به این موضوع بالا رفته و در صورت بروز مشکل و ایجاد لرزش هایی در پنل کولر گازی یونیت داخلی از آن مطلع شده و جلوی مشکلات بعدی را بگیرید.

در زمان ساخت بلوور کولر گازی همانطور که شاهد آن هستید تشکیل شده از تکه های پروانه جدا که بر روی صفحه هایی گرد چسبیده شده و با به هم پیوستن طول آنها کم و زیاد میشود در زمان مونتاژ بلورهای کولر گازی که این کار توسط دستگاههای تمام اتوماتیک صورت گرفته احتمال خطا وجود دارد و بعد از اینکه قطعات به یکدیگر متصل شدند توسط نیروی دست بالانس به صورت تکی انجام می گردد.

در صورتی که بلور کولر گازی بالانس نباشد شاهد لرزش های شدید زمان کارکرد موتور فن کولر گازی خواهیم بود که در دراز مدت این لرزش باعث خواهد شد تا موتور فن دچار مشکل شده و خسارت های بیشتری را به وجود آورد.

بالانس-بلوور-کولر-گازی

پس خرید بلوور کولر گازی به صورت بالانس یکی از مهم ترین انتخاب های خریداران بلوور کولر گازی می باشد.

نشانه های بالانس بودن بلوور کولر گازی

همانطور که گفته شد زمانی که بلوور کولر گازی مونتاژ می شود کار بالانس آن هم صورت می پذیرد که بالاست توسط نیروی متخصص و با قرار دادن در یونیت داخلی کولر گازی انجام می گردد با روشن شدن موتور فن و ایجاد لرزش در منطقه مشاهده شده باید از میله های بالانس جهت تنظیم چرخش بلوور کولر گازی استفاده شود در صورتی که شاهد بلوور کولر گازی باشید می بینید که قطعات بسیار کوچکی روی آن چسبیده شده که همان بالانسر های بلوور کولر گازی می باشد.

در صورتی که این بالانسر ها از روی بلوور کولر گازی جدا شود شاهد لرزش و ایجاد سر و صدا در پنل کولر گازی خواهیم بود.

همچنین با توجه به کارکرد طولانیه بلوور کولر گازی امکان افتادن تیغه های بلوور فن کولر گازی وجود دارد که این موضوع هم باعث می گردد تا چرخ هوا به صورت نامنظم صورت پذیرد و صدای حاصل از عدم بالانس بودن باعث آزار کاربر گردد.

تعمیرات بلوور کولر گازی

بالانس نبودن بلوور های کولر گازی بسیار شایع می‌باشد در زمان ساخت و مونتاژ بلوبر کولر گازی احتمال وجود اشتباهات انسانی باعث می‌گردد تا بلوور کولر گازی از بالانس خارج شده و در زمان نصب بر روی کولر گازی دچار صدا و یا لرزش باشد.

اما راهکار چیست؟!

در این حالت باید بلوور کولر گازی جدا شده و جهت بالانس به تعمیرگاه بلوور انتقال داده شود تا بعد از بالانس که یک فرایند کوتاه مدت بوده انجام شده و مشکل بلوور حل گردد.

جمع‌بندی در رابطه با بالانس بلوور کولر گازی

احتمال بالانس نبودن در کولرهای گازی به صورت وارداتی بسیار پایین می‌باشد شاید در هر هزار کولر یک عدد بلوور به دلیل عدم بالانس نبودن دچار صدا شده و کاربر در زمان استفاده با مشکل روبرو کردن که در این حالت در صورتی که کولر گازی خریداری شده دارای گارانتی باشد شرکت گارانتی کننده این مشکل را برطرف خواهد کرد.

اما در صورتی که دستگاه شما کار کرده بوده و یا بدون گارانتی تهیه شده باشد می‌توانید با سرویس کار مجاز یا شرکت‌های خدماتی ارتباط بگیرید تا بعد از باز کردن بلوور و انجام عملیات بالانس بر روی بلوور مشکل دستگاه شما را حل کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 پاسخ

  1. باسلام آیا سایت شما مشاور در زمینه سوالاتمون هم دارن ؟ و میتونیم‌ در رابطه با خرید بهتر و عیب اصلی دستگاه مون مشورت بگیریم ؟

    1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز از آنجایی که ما بحث فروش قطعات کولر گازی را انجام می‌دهیم و همچنین فروش کولر گازی در ظرفیت‌های مختلف را در فروشگاه داریم برای خرید و مشاوره خرید قطعات کولر گازی و خرید کولرهای گازی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

  2. من دقیقا کولرم لرزش و سروصدای زیادی پیدا کرده آیا الان بالانس بلوور کولرگازی رو باید سفارش بدم و مشکل از اینه ؟

    1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز در صورت لرزش کولر گازی به احتمال زیاد بلوور کولر گازی شما از بالانس خارج شده و یا بوش بغل بلوور شکسته است لطفاً تصویر نمونه و فیلم لرزش دستگاه را برای ما ارسال نمایید تا اطلاعات دقیق برای شما مشخص شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ