فروش بردهای اینورتر و بدون اینورتر کولر گازی

در کولر های گازی از دو نوع برد جهت کنترل سرمایش و گرمایش محیط استفاده می شود که این دو نمونه به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم بندی می شوند.

برد داخلی اجنرال

برد کولر گازی مغز متفکر جهت فرامین مثل روشن خاموش شدن تغییرات دمایی همچنین تغییر حالت سرمایش به گرمایش جز وظایف اصلی بردهای کولر گازی می‌باشد در کولرهای گازی بدون اینورتر به طور معمول یک برد یونیت داخلی استفاده می‌شود که تمامی این فرمان‌ها توسط برد پنل کولر گازی به یونیت خارجی انتقال داده می‌شود.

اما در کولرهای گازی اینورتر ارتباط بین یونیت خارجی و یونیت داخلی توسط بردهای در نظر گرفته شده درون دستگاه انجام می‌شود.

به طور معمول آسیب پذیر بودن در بردهای اینورتر بیشتر بوده و خرابی آنها نسبت به بردهای معمولی بسیار بیشتر می‌باشد این موضوع جهت تعمیرات برطرف کردن عیب‌های بردهای اینورتر بسیار دشوار می‌باشد.


استعلام موجودی

برد اینورتر کولر گازی

برد اینورتر کولر گازی دارای تعداد زیادی سنسور است که هر کدام وظیفه ثبت دما و انتقال آن به برد مرکزی را بر عهده دارند. کار اصلی برد های اینورتر پاین آوردن مصرف انرژی می باشد.

به طور معمول در بردهای اینورتر مصرف انرژی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد و این موضوع به دلیل کمپرسور در نظر گرفته شده در کولرهای گازی اینورتر می‌باشد.

اما نکته بسیار مهم قیمت بالای بردهای اینورتر می‌باشد که تغییر قیمتی حدوداً ۳ برابری نسبت به بردهای بدون اینورتر را دارد.

همچنین از آنجایی که واردات برخی قطعات بردهای اینورتر با چالش روبرو می‌باشد باعث شده تا قیمت‌ها مربوط به بردهای اینورتر بیشتر شد و کاربر نهایی دچار چالش شود.

برد-کولر-گازی-الجی-و-اینورتر

برد کولر گازی

معمولا در بردهای سیستم های تهویه سبک از یک برد داخلی جهت کنترل دمای داخلی و همچنین خاموش و روشن کرد دستگاه تهویه مطبوع استفاده می شود.

همانطور که توضیح داده شد در کولرهای گازی بدون اینورتر از یک برد جهت تمامی دستورات در کولر گازی فاده می‌شود که این موضوع باعث می‌گردد تا نیاز به قطعاتجانبی مثل برد یونیت خارجی از بین رفته و هزینه‌های نگهداری پایین بیاید.برد کولر LGیکی از مهم ترین بخش های کولر گازی برد یونیت داخلی دستگاه می باشد که در صورت عملکرد صحیح باعث ایجاد دمای مناسب در فضای شما خواهد شد.برد جنرالیکی از برند های تولید کننده کولر های گازی برند جنرال می باشد که دارای برد معمولی و اینورتر می باشدبرد سامسونگ کولر گازی سامسونگ دارای برد های مختلف می باشد که در کولر های گازی از نمونه های اینورتر و معمولی مورد استفاده قرار می گیرد

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ