کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

داکت اسپلیت مدیا یکی از محبوب‌ترین برندهای داکت اسپلیت در ایران است. این برند محصولات متنوعی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید می‌کند. یکی از محصولات پرطرفدار داکت اسپلیت مدیا، برای ایجاد گرمایش از طریق داکت اسپلیت باید حتماً کویل آب گرم سر راه دمنده دستگاه قرار بگیرد.

با توجه به استفاده از کویل آبگرم در کشورهایی که سوخت آنها از طریق گاز تامین می‌شود استفاده از کویل آب گرم مقرون به صرفه می‌باشد به همین خاطر جهت خرید کویل آب گرم داکت اسپلیت مدیا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم .

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا یک دستگاه کوچک است که به سیستم داکت اسپلیت اضافه می‌شود و امکان تولید آبگرم را برای آن فراهم می‌کند. این کویل از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

 • مبدل حرارتی که وظیفه انتقال حرارت از آب به هوا را بر عهده دارد.
 • بدنه اصلی کویل آب گرم که تمامی لوله‌ها و ‌های آلومینیومی بر روی آن قرار می‌گیرد.

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تولید هوای گرم بدون نیاز به مصرف برق
 • کاهش هزینه‌های انرژی
 • کاهش آلودگی هوا

طرز کار کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا به این صورت کار می‌کند که آب گرم از طریق پمپ آب به مبدل حرارتی منتقل می‌شود. آب گرم در تماس با مبدل حرارتی، گرمای خود را به هوا منتقل می‌کند و هوا گرم می‌شود. سپس هوا توسط داکت اسپلیت به محیط توزیع می‌شود.

گرمای هوای تولید شده توسط کویل آب گرم داکت اسپلیت مدیا به صورت یکنواخت درون کانال دمیده شده و به تمام نقاطی که کانال کشی خروجی داشته باشد هوای گرم منتقل می‌شود.

ساخت-کویل-آبگرم-مدیا

انواع کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا در دو نوع زیر تولید می‌شود:

 • کویل آبگرم نصب در جلو
 • کویل آبگرم نصب در عقب

به طور معمول با توجه به طراحی داخلی داکت اسپلیت مدیا برخی از کویل‌های آب گرم در قسمت جلو نصب شده و بعد از خروج هوا از دستگاه از روی سطح کویل گرم عبور کرده و هوا را به محیط منتقل می‌کند.به طور معمول دستگاه‌های داکت اسپلیتی که بلوور آنها ازجنس پلاستیک باشد به دلیل جلوگیری از آسیب بلوور کویل آب گرم در قسمت جلوی دستگاه قرار می‌گیرد.

همچنین در برخی از مدل‌های داکت اسپلیت‌های مدیا به دلیل استفاده از بلورهای فلزی امکان نصب کویل آب گرم در قسمت پشت دستگاه یا همان ورودی هوای اصلی به دستگاه قرار می‌گیرد.

کویل-آبگرم-ایرانی

ظرفیت کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

ظرفیت کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا بر حسب کیلووات یا بی تی یو اندازه‌گیری می‌شود. ظرفیت کویل آبگرم باید متناسب با ظرفیت داکت اسپلیت انتخاب شود.

به طور معمول دستگاه‌های داکت اسپلیت از ظرفیت ۱۸۰۰۰ تا ظرفیت ۶۰ هزار برای فضاهای مسکونی استفاده می‌شود که انتخاب ظرفیت کویل آب گرم متناسب با دستگاه دمنده انتخاب می‌گردد.

در انتخاب ظرفیت کویل آب گرم دستگاه مدیا حتماً باید متراژ فضای تحت پوشش و همچنین ظرفیت دستگاه سرمایشی مد نظر قرار داده شود

قیمت کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

قیمت کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا به عوامل مختلفی از جمله ظرفیت، نوع، برند و کیفیت آن بستگی دارد.

به طور کلی قیمت کویل آب گرم داکت اسپریت مدیا از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا 5 میلیون تومان در ظرفیت‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

برای اطلاع از قیمت دقیق کویل آب گرم داکت اسپلیت مدیا می‌توانید با ما در تماس باشید

09129320460

مزایای استفاده از کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تولید گرمایش بدون مصرف برق زیاد

با استفاده از کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا، دیگر نیازی به استفاده از سوزاندن برق جهت تولید گرمایش نیست البته در برخی از کشورهای اروپایی با توجه به بالا بودن هزینه‌های گاز جهت ایجاد گرمایش محیط المنت‌های برقی استفاده می‌کند که در حال حاضر این موضوع در ایران با توجه کمبود برق مقرون به صرفه نمی‌باشد.

کویل-آبگرم-داکت-اسپلیت-مدیا

 • کاهش هزینه‌های انرژی

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا به دلیل بهره‌وری بالایی که دارد، باعث کاهش هزینه‌های انرژی می‌شود.

 • کاهش آلودگی هوا

با استفاده از کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا، دیگر نیازی به استفاده از سوخت‌های فسیلی برای تولید آبگرم نیست. این امر باعث کاهش آلودگی هوا می‌شود.

معایب استفاده از کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا معایب زیادی ندارد. با این حال، یکی از معایب آن این است که ظرفیت آن محدود است. بنابراین، برای ساختمان‌های تجاری بزرگ مناسب نیست.

جمع‌بندی

کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا یک دستگاه کاربردی است که امکان تولید آبگرم بدون نیاز به مصرف برق را فراهم می‌کند. این دستگاه مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌های انرژی، کاهش آلودگی هوا و افزایش بهره‌وری اشاره کرد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

12 پاسخ

 1. کویل‌های آب گرم مدیا معمولاً به صورت دو ردیفه یا سه ردیفه ساخته می‌شه؟ برای دستگاه ۳۰۰۰۰ متراژمونم حدود ۱۲۰ متر است

  1. کویل‌های آب گرم با توجه به متراژ ساختمان و همچنین شهر مورد نظر تعیین می‌شود اما به طور معمول برای شهر تهران کویل آب گرم دو ردیفه مناسب است

 2. آیا می‌تونم کویل آب گرم داکت اسپلیت مدیا رو در قسمت ورودی هوای هواساز قرار بدم یا اینکه حتماً باید جلوی دستگاه قرار بگیره؟

  1. سلام دوست عزیز با توجه به ساختار داخلی سازنده داکت اسپلیت و پروانه هواساز که از جنس فلزی یا پلاستیکی باشد انتخاب قرارگیری کویل آب گرم مشخص می‌شود.

   در صورتی که بلوور داکت اسپریت شما از جنس فلزی می‌باشد می‌توانید کویل آب گرم را در قسمت ورودی هوا قرار دهید اما در صورتی که بلوور دستگاه داکت اسپریت شما از جنس abs یا پلاستیک باشد باید حتماً کویل آب گرم را در قسمت خروجی دستگاه قرار دهید

 3. من برای منزلم کویل آبگرم داکت اسپلیت مدیا رو گرفتم ولی برای محل کارم هم آیا مناسب هست ؟ چون توی مقاله تون خودندم که انگار خیلی برای ظرفیت زیاد مناسب نیست

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز کویلای آب گرم با توجه به اینکه بر روی دستگاه داکت اسپریت قرار می‌گیرد اگر که داکت اسپریت نصب شده در فضای کار شما �ای فضای تحت پوشش زیادی در نظر گرفته نشده است می‌توانید از کویل آب گرم استفاده کنید

 4. سلام یه سوال داشتم همه ی قطعات و مواردی که برای فروش دارید رو توی سایت قرار دادین یا مواردی هست که موجود باشه و توی سایت قرار نداده باشید ؟

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز عمدتاً تمامی محصولات رو ما توی سایت قرار دادیم اما برخی از محصولات هستند که هنوز توی سایت برای فروش قطعات کولر گازی �خص نشده و می‌تونید با ما در ارتباط باشید

 5. بازتاب: Fatah
  1. برای خرید کویل آب گرم مدیا حتماً باید اطلاعات دقیق ل مثل تعداد ردیف و طول و عرض رو برای ما مشخص کنید چون بین ظرفیت‌های مختلف این ابعاد با هم متفاوتند و قیمت نهایی هم متفاوت می‌شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ