مرکز خرید و فروش قطعات کولر اسپلیت

در این مقاله به بررسی و معرفی قطعات کولر اسپلیت و همچنین مرکز خرید و فروش قطعات اسپلیت پرداخته می شود که شناخت آن ها به شما در خرید قطعات اسپلیت کمک می کند. عملکرد کولر اسپلیت مانند یک چرخه ی بی پایان از عملیاتی است که در درون کولر اتفاق می افتد.

 

 

این دستگاه از ده ها قطعه مختلف تشکیل شده است که تعامل هماهنگی با یکدیگر دارند. خرابی هر یک از قطعات کولر اسپلیت می تواند منجر به از کار افتادن اسپلیت شود.

قطعات-کولر-گازی-موتور-فن

از این رو بهتر است با قطعات حیاتی و مهم کولر اسپلیت آشنایی داشته باشید تا در خرید لوازم کولر اسپلیت به مشکل برنخورید. از قطعات کولر اسپلیت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. کویل خنک کننده و یا اواپراتور
 2. گاز مبرد
 3. بلوور فن
 4. فیلتر هوا
 5. لوله درین
 6. سنسور روم
 7. کندانسور
 8. کمپرسور
 9. خازن
 10. اکسپنشن ولو

در ادامه به بررسی وظایف هر قطعه پرداخته می شود تا با دیدی وسیع اقدام به خرید قطعه ی خراب کنید.

هر قطعه چه نقشی در اسپلیت دارد؟

قبل از آنکه بخواهید اقدام به تعمیر کولر اسپلیت خراب با تعویض قطعات کولر اسپلیت کنید بهتر است با نقش هر قطعه در کولر اسپلیت آشنایی داشته باشید. آشنایی با وظایف کولر گازی به شما در خرید قطعه کمک می کند.

شاید این سوال پیش بیاید که چگونه؟ برای مثال اگر عملکرد  کولر گازی در خنک کردن محیط کاهش یافته است، در خواهید یافت مشکل کولر گازی از عدم انتقال صحیح گاز مبرد و کم کاری کمپرسور است. پس با دقت مطالب بعدی مربوط به نقش لوازم کولر اسپلیت را مطالعه کنید:

 1. نقش کویل خنک کننده و یا اواپراتور : مکش گرمای هوای اتاق
 2. نقش گاز مبرد : جذب و دریافت هوای گرم
 3. نقش بلوور فن : چرخش ها مداوم و ایجاد موج هوا
 4. نقش فیلتر هوا : جلوگیری از ورود آلودگی ها به داخل کولر گازی
 5. نقش لوله درین : انتقال آب جمع شده از کولر گازی به خارج از آن
 6. نقش کندانسور : جذب و یا دفع دمای گاز مبرد
 7. نقش کمپرسور : فشرده کردن گاز مبرد
 8. نقش خازن : راه انداری کمپرسور کولر گازی
 9. نقش اکسپنشن ولو : ایجاد اختلاف فشار گاز مبرد

 یکی از قطعات نامبرده شده به تنهایی نمی تواند مکمل سیکل سرمایشی و گرمایشی ما باشد به همین خاطر با قرار گرفتن هر کدام از قطعات در سر جای خود در زمان طراحی میتوانیم پایان تست سرمایش و گرمایش دستگاه را به خوبی احساس کنیم.

قطعات-کولر-گازی-کمپرسور

 قطعات کولر گازی اسپلیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که به طور مثال وقتی کمپرسور از فشار کاری خود می افتد سرمایش دستگاه کم شده و دیگر بازده اولیه را نخواهد داشت اما این اتفاق بعد از گذشت چند سال و به واسطه تحت فشار قرار گرفتن کولر گازی اسپلیت اتفاق می افتد.

 اگر بخواهیم علت این موضوع را مطلع شویم باید به زمان انتخاب ظرفیت کولر گازی اسپلیت اشاره کنیم یکی از عواملی که خرابی قطعات اسپلیت را منجر می شود عدم انتخاب صحیح دستگاه متناسب با شرایط محیط میباشد.

 

 

 یکی دیگر از عوامل آسیب رسیدن به کمپرسور در نظر گرفتن یونیت خارجی و یونیت داخلی با فاصله های طولانی می باشد. در زمانی که این اتفاق می‌افتد رعایت چند نکته بسیار اهمیت دارد که یکی از آن نکات شارژ گاز دستگاه می باشد در بسیاری از مواقع دیده می شود که بدون شارژ مجدد بعد از لوله کشی طولانی چه گذشت مدت زمان کوتاهی از کارکرد دستگاه کمپرسور کولر گازی اسپلیت  دچارعدم کارایی و یا از فشار افتادن می باشد.

لوازم جانبی کولر اسپلیت

لوازم جانبی کولر اسپلیت یک درجه پایین تر از قطعات کولر اسپلیت هستند. از لوازم جانبی کولر اسپلیت می توان به صفحه پایه و انواع اتصالات آن اشاره کرد. این لوازم دخالتی جهت افزایش کارکرد کولر گازی ندارند و تنها جهت نصب کولر اسپلیت روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. طرز کار این لوازم اینگونه است که در ابتدا صفحه پایه روی دیوار دلخواه نصب شود.

پس از چفت شدن این صفحه روی دیوار، کولر اسپلیت روی آن سوار می شود. سپس با کمک انواع اتصالات ، مانند انواع پیچ و مهره ، می توان کولر اسپلیت را روی صفحه ی پایه ایمن کرد. برای محکم کردن اسپلیت روی دیوار بهتر است از یک استاد کار در این زمینه کمک بخواهید.

شیر-برقی-اسپلیت

عدم توجه به مورد ممکن است منجر به سقوط کولر گازی شود. سقوط کولر گازی علاوه بر ایجاد خسارات مالی ممکن است منجر به بروز خسارات جانی نیز شود.

خرید قطعات اسپلیت

جهت تهیه و خرید قطعات کولر اسپلیت جای بسیار مناسبی را انتخاب کرده اید. این فروشگاه یکی از معدود فروشگاه هایی است که مشکل خرید و فروش لوازم اسپلیت را حل کرده است. ما با بکارگیری پرسنل مجرب و داشتن مدیریت اصولی اقدام به عرضه ی تمام لوازم اسپلیت کرده ایم که در این مسیر موفقیت های چشمگیری داشته ایم.

قطعات-کولر-اسپلیت

هر قطعه ای که از ذهنتان خطور کند از این فروشگاه بزرگ قابل خریداری است. از ما قطعات کولر اسپلیت خریداری کنید و در صورت رضایت ما را  به دوستان خود معرفی کنید تا ما را در مسیر پیشرفت همراهی کرده باشید.

مزایای خرید از کولر شاپ

خرید قطعات اسپلیت از فروشگاه ما بیش از آن که مزایای برای ما داشته باشد، مزایای برای شخص خریدار در پی دارد. یکی از این مزایای خرید قطعات کولر گازی با قیمت بسیار مناسب است.

قیمت هایی که در این فروشگاه روی لوازم گذاشته می شود کاملا اصولی و با توجه به قیمت بازار محاسبه می شود. دیگری خرید کالا با کیفیت و استاندارد است. خرید قطعات کولر اسپلیت اورجینال از هر فروشگاهی میسر نمی شود. نکته ی بعدی مربوط به تخفیفاتی است که در حین خرید عمده دریافت می کنید.

قیمت محصولات در خرید های عمده با چند درصد تخفیف محاسبه می شود. آخرین مزیت که برای افراد بسیاری مهم است دریافت سریع قطعات سفارشی است. تنها چند روز پس از ثبت سفارش قطعه ی خریداری شده در درب خانه تان خواهد بود. ارسال قطعات برای عزیزان همشهری در عرض چند ساعت صورت میگیرد.

یکی دیگر از دردها های خرید قطعات کولر گازی اسپلیت امنیت خرید شما می باشد که در کولر شاه با توجه به سابقه چند ساله و همچنین تجربه خوب مشتریان باعث شده تا خرید مطمئنی داشته باشیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

6 پاسخ

 1. سلام شما موتور فن ۲۴۰۰۰ مالدیو موجود دارید؟
  مگه موتور فن سامسونگ مدلی که خدمتتون گفتم موجود ممنون میشم قیمت بفرمایید

  1. سلام و درود خدمت شما
   انواع موتور فن های کولر گازی سامسونگ موجود است قیمت آنها با توجه به وات و مدل کولر گازی همچنین موتور فن یونیت داخلی و خارجی متغیر است لطفاً برای کسب اطلاع از قیمت به شماره واتساپ 09129320460 پیام ارسال کنید.

  1. سلام و درود خدمت شما انواع موتور فن های کولر گازی سامسونگ در ظرفیت های مختلف حذف هزار تا ۳۶ هزار موجود میباشد لطفاً تصویر نمونه موتور فرا درخواستی را برای ما از طریق واتساپ یا روبیکا ارسال نمایید تا در کمترین زمان ممکن همکاران ما موتور فن درخواستی شما را مطابق با موجودی کالا تطبیق داده و در صورت موجودی کالای درخواستی شما را ارسال نمایم

 2. برای خرید قطعات کولر گازی ال جی و سامسونگ می‌خواستم ببینم شما قطعاتشونو موجود دارید نیاز به موتور فن و پروانه کولر گازی ال جی و سامسونگ دارم هم به صورت تعداد هم به صورت تک ممنون میشم راهنمایی کنید برای خرید قطعات کولر گازی چطور می‌تونم از شما کمک بگیرم

  1. انواع قطعات کولر گازی ال جی و سامسونگ به صورت تک و تعداد موجوده کافی نمونه موتور فن یا برد درخواستی مربوط به کولر ال جی سامسونگ خودتون را برای ما بفرستید
   بعد از بررسی نمونه قیمت و موجود را خدمت شما اطلاع می‌دیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ