مهم ترین قطعات اسپلیت کدامند؟

لوازم و قطعات اسپلیت

اسپلیت یکی از انواع پرکاربرد کولر گازی که از به هم پیوستگی قطعات اسپلیت تشکیل می شود. در زبانی ساده تر ، کنار هم بودن لوازم اسپلیت آن را به آنچه که هست تبدیل می کند.

اسپلیت از حدود 100 قطعه ی ریز و درشت ساخته می شود. هر یک از این قطعات نقش مهمی در کولر اسپلیت ایفا می کند. هماهنگی این قطعات با یکدیگر به حدی است که بروز خرابی در هر یک از آنها عملکرد کولر اسپلیت را به کلی مختل می کند. برای مثال یکی از اجزای کولر اسپلیت فیلتر هوا است.

قطعات-اسپلیت

فیلتر هوا وظیفه دارد از وارد شدن گرد و غبار و انواع اشیای ریز دیگر به داخل کولر اسپلیت جلوگیری کند. حال فرض کنید اگر این قطعه دچار خرابی شود چه اتفاقی برای اجزای دیگر می افتد؟ گرد و خاک قطعات دیگر را فرا میگیرد و کولر گازی از کار می افتد. برای جلوگیری از بروز خرابی در قسمت های دیگر کولر اسپلیت، بهتر است بعد از بروز خرابی در کولر اسپلیت سریعا در فکر تعویض قطعات آن باشید.

مهم ترین قطعات اسپلیت کدامند؟

در حالت کلی نمی توان برای برخی از قطعات اسپلیت اهمیت و ارزش بیشتری نسبت به سایر قطعات قرار داد. چرا که عملکرد صحیح کولر گازی در کنار هم بودن تمامی قطعات معنی پیدا می کند. در این بند به بررسی مهم ترین قطعات از بابت تاثیر بیشتر آن در کولر گازی پرداخته می شود. برای مثال قطعه ی کمپرسور تاثیر و کارکرد بیشتری نسبت به یک خازن دارد. مهم ترین قطعات کولر اسپلیت عبارت اند از:

 1. کمپرسور
 2. کندانسور
 3. گاز مبرد ( قطعه نیست ، جزئی از کولر گازی است)
 4. الکتروموتور فن
 5. اواپراتور
 6. اکسپنشن

در صورت بروز خرابی در هر یک لوازم کولر اسپلیت و اجزا آن می بایستی سریعا در صدد تعویض آن باشید، چرا که ممکن است آسیب های بیشتری به قطعات دیگر وارد کنند.

نقشه-انفجاری-قطعات-اسپلیت

برای مثال اکسپنشن ، کمپرسور و اواپراتور رابطه ی مستقیمی با یکدیگر دارند. کمپرسور فشار گاز مبرد را افزایش می دهد و آن را به اواپراتور ارسال می کند. در این مسیر گاز ابتدا از اکسپنشن عبور می کند تا فشار گاز مبرد را اندکی کاهش دهد، تا گاز با فشار زیاد به اواپراتور وارد نشود.

مرکز خرید و فروش لوازم اسپلیت

قبل از خرید قطعات کولر اسپلیت بهتر است توجه داشته باشید که از کجا خرید می کنید. قطعات اسپلیت از جمله محصولاتی هستند که یافتن نسخه ی اورجینال و اصل آن ها بسیار دشوار است. چرا که بازار امروزی، پر از محصولات غیر اصلی است که با نام قطعات اصل به فروش می رسد.

مجموعه ما از نمایندگی های معتبر و مطمئن پخش لوازم کولر اسپلیت است که تمام ریز و درشت کولر اسپلیت از آن قابل خریداری است. هر محصولی که در این فروشگاه انتخاب می کنید در نسخه ی اصل و اورجینال آن برایتان ارسال خواهد شد.

قیمت هایی که در این بازار مشاهده کنید ، قیمت های واقعی محصولات هستند. اگر در مرکز فروش دیگری، قطعات کولر اسپلیت با قیمت بسیار پایین تری عرضه می شوند ، مطمئن باشید که قطعه ی غیر اصل خریداری می کنید.

اسپلیت-قطعات-کولر

مراحل خرید لوازم کولر اسپلیت از فروشگاه کولر شاپ

مراحل خرید قطعات اسپلیت از این فروشگاه مانند خرید از سایر فروشگاه های اینترنتی است. این مراحل عبارت اند از:

 1. بعد از آن که دریافتید مشکل کولر گازی تان با تعویض کدام قطعه حل می شود به فروشگاه ما مراجعه کنید.
 2. وارد سایت ما شوید.
 3. روی قسمت جستجو در بالای سایت کلیک کنید.
 4. نام قطعه ی مورد نظر خود را در قسمت جستجو تایپ کنید و اینتر را بزنید.
 5. قطعه ی مورد نظر شما همراه با مشخصات و قیمت آن برایتان به نمایش گذاشته می شود
 6. قطعه را به سبد خرید اضافه کنید.
 7. وارد قسمت خرید شوید و مشخصات شخصی خود مانند آدرس و شماره تلفن را وارد کنید.
 8. سپس مبلغ خرید قطعه را پرداخت کرده و خرید خود را نهایی کنید.

لوازم اسپلیت خریداری شده در کمتر از یک هفته به دستتان خواهد رسید.

قطعه ی خود را پیدا نکردید؟

در صورتی که قطعه ی مورد نظر خود را در لیست قطعات اسپلیت و یا در قسمت جستجو پیدا نکردید و یا با پیام” ناموجود” مواجه شدید نگران نباشید.

شاید ممکن است نام قطعه ای که مد نظر شماست با نام دیگری در سایت بارگذاری شده است. در هر صورت می توانید با شماره 09129320460 تماس بگیرید و مشکل خود را با کارشناسان فروش مطرح کنید. پس از بررسی های لازم مشکل شما حل خواهد شد.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ