پنل کولر گازی چیست؟

در پاسخ به اینکه پنل کولر گازی چیست؟ باید گفت که بخشی از کولر گازی است که باعث انتقال سرما و گرما به محیط داخلی ما میشود لازم است توضیحاتی در رابطه با کولر گازی برای درک بهتر جمله پنل کولر گازی چیست داده شود تا بدانید این قطعه چه کاربردی دارد.

 

 

پنل-کولر-گازی-چیست؟

 در کولرهای گازی که در گذشته به صورت یک تکه و یا پشت پنجره ای تولید می‌شد به علت صدای زیاد و همچنین لرزش بالا دیگر اقبال عمومی وجود ندارد و با گذشت چند دهه از تولید این کولرها تولید کنندگان کولر گازی به فکر تولید کولر دوتیکه افتادند که این دستگاه از دو بخش تشکیل شده بود یکی قسمت داخلی و دیگری قسمت بیرونی، که هر کدام وظیفه انجام فرآیند را به عهده دارد.

کولر-گازی-پنجره-ایی

 ارتباط یونیت داخلی و  یونیت خارجی از طریق لوله های مسی به یکدیگر ر امکان پذیر بوده و باعث انتقال مورد از کمپرسور به یونیت داخلی کولر گازی میکردد.

 درون پنل کولر گازی از چندین قطعه تشکیل شده است ست که هر کدام وظیفه خاصی را به عهده دارد در صورت اختلال در عملکرد قطعات اصلی پنل کولر گازی قطعاً سرمایش و گرمایش مختل شده و کاربر نمی تواند استفاده مفید از دستگاه را ببرد.

 قطعات داخلی پنل کولر گازی

 پنل کولر گازی تشکیل شده است بلوور کولر گازی، موتور فن داخلی کولر گازی، رادیات  پنل کولر گازی، موتور بادگردان پنل کولر گازی، برد داخلی پنل کولر گازی و قطعات دیگر

قطعات-پنل-کولر-گازی

 در صورتی که هر کدام از قطعات نامبرده دچار مشکل گردد قطعاً سیستم سرمایش و گرمایش کولر دوتیکه ما مختل خواهد شد نمی‌توانیم استفاده بهینه از دستگاه خود را ببریم.

 کدام یک از قطعات پنل کولر گازی به طور معمول بیشترین آسیب را میبیند؟

 عمدتاً رادیات پنل کولر گازی بیشترین خرابی را در بر دارد و علت آن اکسید شدن لوله های پنل کولر گازی می باشد. کولر گازی دوتیکه نصب میشود به علت نصب اشتباه و یا در معرض قرار گرفتن گازهای اکسید کننده مس، پنل کولر گازی دچار نشتی شده و این نشتی قابل برطرف شدن نمیباشد.

 و تنها راهکار تعویض پنل کولر گازی می باشد زیرا تعویض رادیات به تنهایی قطعاً مقرون به صرفه نیست اما در بسیاری از مواقع رادیات مشابه به سختی یافت می شود به همین خاطر جایگزین کردن پنل کولر گازی به صورت کامل بهترین راهکار ممکن می باشد.

 انواع پنل های کولر گازی

 در صورتی که بدنبال خرید پنل کولر گازی هستید برای اولین گزینه پیدا کردن پنل کولر گازی آکبند و متناسب با یونیت خارجی می باشد اما در بسیاری از مواقع یافتن پنل آکبند دستگاه خودتان به سختی پیدا می‌شود به همین خاطر پنل های جایگزین را می‌توانید انتخابی مناسب برای احیا کردن دستگاه اسپیلت خود بدانید.

انواع-پنل-کولر-گازی-جایگزین

 پنل جایگزین دقیقاً به چه معناست؟ آیا می تواند عملکرد دستگاه را به خوبی انجام دهد و مشابه پنل آکبند برند خریداری شده عمل کند؟

 از آنجایی که ساختار کلی دستگاه های کولر گازی مشابه یکدیگر می باشد میتوان پاسخ داد که بله برای نصب پنل جایگزین با برند مشابه هیچ مشکلی از نظر سرمایش و گرمایش نخواهیم داشت تنها مشکل قرار دادن برد یونیت خارجی میباشد که این موضوع در زمان خرید پنل جایگزین توسط فروشنده به شما پیشنهاد داده خواهد شد.

 اما یکی از مهمترین نکات در زمان خرید پنل های آکبند کولر گازی دقت به اینورتر بودن دستگاه اسپلیت می باشد زیرا پنل های معمولی به دستگاه های اینورتر نخورده و عملکرد ناقصی را خواهند داشت.

برای خرید پنل های اینورتر کولر گازی حتماً باید مدل یونیت داخلی و یونیت خارجی با یکدیگر کاملاً  مشابه باشند.

به هیچ عنوان نمی شود پنل کولر گازی اینورتر ال جی را به یونیت خارجی اینورتر سامسونگ و یا حتی یونیت خارجی ال جی مدل دیگر نصب نمود.

به همین خاطر در زمان خرید پنل تک کولر گازی از اینورتر نبودن دستگاه خود مطمئن شوید.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 پاسخ

    1. در صورتی که پنل کولر گازی خودتونو انتخاب کردید و تصمیم گرفتید پنل ۳۶۰۰۰ پولی خرید کنید می‌تونید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید تا سریع‌تر کارتون انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ