آشنایی با لوازم کولر گازی و خرید آن ها

آشنایی با لوازم کولر گازی زمانی به درد شما میخورد که کولر گازی تان خراب شده باشد.

 

لوازم و یا قطعات کولر گازی به اجزا تشکیل دهنده ی کولر گازی اطلاق می شود که از خراب شدن هر قطعه منجر به از کار افتادن کولر گازی می شود.

آشنایی با لوازم کولر گازی و انواع آن ها به شما در امر خرید قطعات کولر گازی یدکی و تعویض آن ها با قطعه ی خراب کمک می کند. لوازم و قطعات کولر گازی به سه بخش مختلف یعنی قطعات مکانیکی، قطعات الکتریکی و لوازم جانبی دسته بندی می شود. قطعات مکانیکی شامل قطعاتی است که پویش درون کولر گازی را میسر می کند.

کمپرسور-و-موتور-فن-کولر-گازی

از مهم ترین این قطعات میتوان کمپرسور، کندانسور و اواپراتور اشاره کرد. قطعات الکتریکی رابطه ی غیر قابل اجتناب پذیری با قطعات مکانیکی دارند. این قطعات نیرو یا همان برق لازم برای پویش قطعات مکانیکی را فراهم می کنند.

دسته ی سوم، یعنی لوازم جانبی، بخش مهمی در عملکرد مطلوب کولر گازی ایفا نمی کنند و تنها جهت رفاه کاربر طراحی و به فروش می رسند.

مراحل خرید لوازم کولر گازی

خرید لوازم کولر گازی مراحل خاص خود را دارد که شاید تا بحال به آن دقت نکرده باشید. جهت خرید قطعات کولر گازی می بایستی 5 اصل بسیار مهم را رعایت کنید.

عدم توجه به کافی به این پنج مرحله ی مهم ممکن است سبب خرید قطعه ی اشتباه و یا بی کیفیت شود.  این 5 اصل مهم عبارت است از :

 1. عیب یابی کولر گازی و بررسی دقیق اجزای داخلی آن
 2. تشخیص صحیح قطعه ی خراب کولر گازی
 3. یافتن یک فروشگاه معتبر جهت خرید قطعه ی خراب
 4. توجه به برند کولر گازی خود قبل از خرید قطعه
 5. خرید نهایی قطعه پس از بررسی ها لازم و دقیق

در ادامه به بررسی تک تک هر یک از این موارد پرداخته می شود.

لوازم-اسپلیت

کولر خود را عیب یابی کنید و قطعه ی خراب را تشخیص دهید

اولین گام قبل از خرید قطعات کولر عیب یابی کولر گازی است. به دو دلیل ممکن است شما را کولر گازی را خراب تشخیص دهید و در صدد خرید قطعه ی نو باشید. این دو دلیل عبارت است از:

 1. ممکن است به دلیل تولید صدا های ناهنجار از داخل کولر گازی باشد.
 2. ممکن است به دلیل عدم روشن شدن کولر گازی باشد.

دیدگاه اول : در هر دو صورت ممکن است که اصلا کولر گازی شما نیاز به تعویض قطعه نداشته باشد، به همین خاطر عیب یابی دقیق کولر گازی مطرح می شود.

تولید صدا های ناهنجار می تواند به دلیل گیر کردن قطعه ای داخل کولر و عدم روشن شدن آن می تواند به خاطر قطع شدن سیم برق کولر گازی باشد. این مشکلات با بررسی دقیق کولر گازی حل خواهد شد.

دیدگاه دوم : ممکن است تولید صدا های عجیب و روشن نشدن کولر گازی شما ناشی از خراب شدن یکی از قطعات آن باشد. راه حل این مشکل تنها با خرید یک قطعه ی نو میسر می شود.

فروشگاه های مطمئن را برای خرید انتخاب کنید

در صورتی که مشکل کولر گازی شما از یکی از قطعات کولر گازی تان باشد مشخصا و قطعا می بایستی به فکر خرید یک قطعه ی جدید باشید. خرید قطعه ی نو زمانی منجر به راه اندازی مجدد کولر گازی می شود که قطعه ی با کیفیت و استاندارد تهیه کرده باشید. انتخاب شما برای خرید لوازم کولر گازی می بایستی یک فروشگاه مطمئن و معتبر باشد.

لوازم-کولر-گازی

فروشگاه کولر شاپ از سری فروشگاه هایی است محصولات کولر گازی معتبر و برند عرضه می کند. انواع لوازم کولر گازی برای انواع برند های کولر گازی در این فروشگاه بزرگ قطعات کولر گازی یافت می شود.

برند کولر خود را در نظر بگیرید

پس از یافتن یک فروشگاه معتبر از بابت خرید و فروش لوازم کولر گازی نوبت به یافتن قطعه ی مورد نظر از سایت می شود. شما می بایستی نام قطعه ای که به دنبال آن هستید را در سایت جستجو کنید. پس از جستجو مشخصات قطعه همراه با عکس آن برای شما نمایش داده می شود.

شما با بررسی مشخصات قطعه و مقایسه ی عکس آن با قطعه ی خودتان می توانید خرید خود را نهایی کنید. در این مرحله می بایستی به برند کولر گازی تان توجه داشته باشید.

برای مثال فرض کنید کمپرسور کولر گازی ال جی شما خراب شده است؛ و شما به اشتباه قطعه ی کولر گازی جنرال را خریداری کرده اید. در صورتی که در این مرحله دچار مشکل شده اید می توانید نهایی کردن خرید خود را به ما واگذار کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

39 پاسخ

 1. سلام .من کولر کازی تراست دارم یه مدتی هست انچنان که باید هوارو خنک نمیکنه و کیفیت دوسال پیش رو نداره. به نظرتون ایراد از کدام یک از لوازم کولر گازی هست ؟

  1. سلام و درود خدمت شما

   به طور کلی کولر های گازی بعد از کار کرده چند ساله دچار افت راندمان بسیار کمی می شوند که معمولاً محسوس نیست.

  2. سلام کولر گازی من سامسونگ هست. یه مشکلی پیدا کرده، اواپراتور برفک می زنه، ولی باد سرد از کولر خارج نمی شه ایراد از کجاست؟

   1. سلام و درود
    احتمالا موتور فن کولر گازی سامسونگ شما دچار سوختگی شده
    در این حالت احتمال یخ زدن اواپراتور وجود دارد

  1. سلام و درود خدمت شما

   کمپرسور چینی مدل اسکرال موجود است لطفاً برای اطلاع از قیمت ها به واتساپ مراجعه کنید

   بله ارسال به تمام ایران داریم

 2. سلام . من کولر گاری ال جی رو یک سال پیش خریداری کردم. الان دو روزه که با روشن شدن کلید اصلی کولر برق ساختمان قطع میشه. ایراد از کجا میتونه باشه ؟ ترموستات؟

  1. سلام و درود خدمت شما

   علت اصلی پریدن فیوز یا قطع شدن برق ساختمان اتصالی در کولر گازی شما می باشد یا همچنین آمپر کشیدن بیش از حد کمپرسور در زمان استارت می باشد توصیه می کنم با خدمات مربوطه ارتباط بگیرید و مشکل را مطرح کنید.

  1. سلام و درود خدمت شما

   توصیه من این است که با سرویس کار مربوطه و یا همان خدماتی که در ابتدا نصب دستگاه را انجام داده ارتباط بگیرید.

   در مواردی که حساسیت بالا باشد از مواد مخصوص جهت شستشوی پنل استفاده می شود و همچنین فیلتر های مخصوص آن

 3. سلام‌. قطعه کندانسور از فروشگاهتون خریداری کردم. ممنونم از مشاوره و راهنماییتون. همینطور از ارسال به موقع تشکر میکنم.

 4. سلام . داکت اسپلیت من یه چند روزیه که باد گرم داره و من فیلتر هوا و فن و کندانسور رو هم چک کردم. راهنمایی میکنید که دیگه خرابی چه قطعاتی ممکنه باعث باد گرم بشه؟

  1. سلام و درود
   حتما باید خازن کمپرسور را چک کنید در صورتیکه خواندن کمپرسور مشکلی نداشت حتماً باید کمپرسور از نظر فنی بررسی شود و عملکرد آن چک شود

 5. سلام . سرو صدای زیاد کولر میتونه از عملکرد موتور فن باشه؟ چون حدود دوسال هست کولرمون سرویس نشده . یعنی احتیاج به روغن کاری داره؟

  1. سلام و درود
   در اولین فرصت اقدام به سرویس کولر گازی کنید چراکه این موضوع باعث آسیب دیدن قطعاتی مثل موتور فن کولر گازی یا بلور فن خواهد شد.

  2. سلام کولر گازی ما چند وقتیه که خود به خود خاموش می شه علت خرابی ممکنه از کمپرسور باشه یا برد؟

   1. سلام

    این مشکل میتونه به چندین قسمت مربوط بشه اما به علت نوسانات برق عمدتاً برد کولر های گازی دچار مشکل میشه

 6. سلام وقتتون بخیر. مشکل کولر گازی بوش من اینه که اینکه گاهی اوقات حس میکنیم قطرات آب در جریان باد وجود داره، یا انگار اب از کولر پرتاپ میشه . اشکال از کجاست؟

 7.  سلام . به علت نوسانات شدید برق متاسفانه ترانسفورماتور و رگلاتور کولر ما سوخته و تعمیرکار گفته با استفاده از لحیم اون رو از روی برد جدا میکنه و ترانسفورماتور جدید را روی برد لحیم می‌کنه. این کار بهتره یا اینکه یه برد نو تهیه کنیم؟

  1. سلام و درود خدمت شما
   قطعاً استفاده از برد کولر گازی به صورت نو و آکبند بهتر بوده و خیالتان راحت خواهد شد

 8. سلام ما پارسال گاز مبرد کولر گازی رو سرویس کردیم . ولی الان مجددا هوارو خنک نمیکنه ممکنه از جایی نشتی داشته باشه؟

  1. سلام
   بله حتما نشت یابی نشده سال گذشته فقط سرویس کار گاز تزریق کرده ، مشخصه گاز کم میکنه

 9. سلام  موقعی که کمپرسور شروع به کار میکنه صدایی مثل هوم یا وز وز به گوش می رسه ایراد از کمپرسوره یا خازن؟

 10. سلام چند روزه که متوجه شدم کندانسور کولرمون حالت یخ زدگی پیدا کرده پنل داخلی هم برفک داره علت چی هست؟

  1. سلام و درود خدمت شما
   احتمال بسیار زیاد به دلیل کم شدن گاز دستگاه و بروز نشتی هم چنین اتفاقی رخ داده است

 11. لوازم کولر گازی ایوولی و زانتی رو شما آیا موجود دارید مثل پروانه و بلورفند من تعمیرکار کولر گازی هستم و با توجه به خرابی قطعات کولر گازی ایوولی و زانتی نیاز به قطعات یدکی این برند رو دارم ممنون میشم اگر که قطعات کولر گازی ایوولی و زانتی را موجود دارید چطور می‌تونم از شما قطعات کولر گازی را دریافت کنم؟

  1. درود خدمت شما دوست عزیز تمامی قطعات کولر گازی ایوولی زانتی جنرال گلد موجود می‌باشد لطفاً درخواست خود را از طریق واتساپ برای ما ارسال نمایید تا لیست قیمت قطعات به همراه قیمت قطعات کولر گازی ایوولی زانتی و جنرال گلد برای شما ارسال شود.
   09129320460

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز انواع ابزار کولر گازی موجود است برای خرید ابزار کولر گازی می‌توانید از طریق واتساپ درخواست خودت را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ