آشنایی با لوازم کولر گازی و خرید آن ها

آشنایی با لوازم کولر گازی زمانی به درد شما میخورد که کولر گازی تان خراب شده باشد. لوازم و یا قطعات کولر گازی به اجزا تشکیل دهنده ی کولر گازی اطلاق می شود که از خراب شدن هر قطعه منجر به از کار افتادن کولر گازی می شود.

آشنایی با لوازم کولر گازی و انواع آن ها به شما در امر خرید قطعات کولر گازی یدکی و تعویض آن ها با قطعه ی خراب کمک می کند. لوازم و قطعات کولر گازی به سه بخش مختلف یعنی قطعات مکانیکی، قطعات الکتریکی و لوازم جانبی دسته بندی می شود. قطعات مکانیکی شامل قطعاتی است که پویش درون کولر گازی را میسر می کند.

کمپرسور-و-موتور-فن-کولر-گازی

از مهم ترین این قطعات میتوان کمپرسور، کندانسور و اواپراتور اشاره کرد. قطعات الکتریکی رابطه ی غیر قابل اجتناب پذیری با قطعات مکانیکی دارند. این قطعات نیرو یا همان برق لازم برای پویش قطعات مکانیکی را فراهم می کنند.

دسته ی سوم، یعنی لوازم جانبی، بخش مهمی در عملکرد مطلوب کولر گازی ایفا نمی کنند و تنها جهت رفاه کاربر طراحی و به فروش می رسند.

مراحل خرید لوازم کولر گازی

خرید لوازم کولر گازی مراحل خاص خود را دارد که شاید تا بحال به آن دقت نکرده باشید. جهت خرید قطعات کولر گازی می بایستی 5 اصل بسیار مهم را رعایت کنید.

عدم توجه به کافی به این پنج مرحله ی مهم ممکن است سبب خرید قطعه ی اشتباه و یا بی کیفیت شود.  این 5 اصل مهم عبارت است از :

  1. عیب یابی کولر گازی و بررسی دقیق اجزای داخلی آن
  2. تشخیص صحیح قطعه ی خراب کولر گازی
  3. یافتن یک فروشگاه معتبر جهت خرید قطعه ی خراب
  4. توجه به برند کولر گازی خود قبل از خرید قطعه
  5. خرید نهایی قطعه پس از بررسی ها لازم و دقیق

در ادامه به بررسی تک تک هر یک از این موارد پرداخته می شود.

لوازم-اسپلیت

کولر خود را عیب یابی کنید و قطعه ی خراب را تشخیص دهید

اولین گام قبل از خرید قطعات کولر عیب یابی کولر گازی است. به دو دلیل ممکن است شما را کولر گازی را خراب تشخیص دهید و در صدد خرید قطعه ی نو باشید. این دو دلیل عبارت است از:

  1. ممکن است به دلیل تولید صدا های ناهنجار از داخل کولر گازی باشد.
  2. ممکن است به دلیل عدم روشن شدن کولر گازی باشد.

دیدگاه اول : در هر دو صورت ممکن است که اصلا کولر گازی شما نیاز به تعویض قطعه نداشته باشد، به همین خاطر عیب یابی دقیق کولر گازی مطرح می شود.

تولید صدا های ناهنجار می تواند به دلیل گیر کردن قطعه ای داخل کولر و عدم روشن شدن آن می تواند به خاطر قطع شدن سیم برق کولر گازی باشد. این مشکلات با بررسی دقیق کولر گازی حل خواهد شد.

دیدگاه دوم : ممکن است تولید صدا های عجیب و روشن نشدن کولر گازی شما ناشی از خراب شدن یکی از قطعات آن باشد. راه حل این مشکل تنها با خرید یک قطعه ی نو میسر می شود.

فروشگاه های مطمئن را برای خرید انتخاب کنید

در صورتی که مشکل کولر گازی شما از یکی از قطعات کولر گازی تان باشد مشخصا و قطعا می بایستی به فکر خرید یک قطعه ی جدید باشید. خرید قطعه ی نو زمانی منجر به راه اندازی مجدد کولر گازی می شود که قطعه ی با کیفیت و استاندارد تهیه کرده باشید. انتخاب شما برای خرید لوازم کولر گازی می بایستی یک فروشگاه مطمئن و معتبر باشد.

لوازم-کولر-گازی

فروشگاه کولر شاپ از سری فروشگاه هایی است محصولات کولر گازی معتبر و برند عرضه می کند. انواع لوازم کولر گازی برای انواع برند های کولر گازی در این فروشگاه بزرگ قطعات کولر گازی یافت می شود.

برند کولر خود را در نظر بگیرید

پس از یافتن یک فروشگاه معتبر از بابت خرید و فروش لوازم کولر گازی نوبت به یافتن قطعه ی مورد نظر از سایت می شود. شما می بایستی نام قطعه ای که به دنبال آن هستید را در سایت جستجو کنید. پس از جستجو مشخصات قطعه همراه با عکس آن برای شما نمایش داده می شود.

شما با بررسی مشخصات قطعه و مقایسه ی عکس آن با قطعه ی خودتان می توانید خرید خود را نهایی کنید. در این مرحله می بایستی به برند کولر گازی تان توجه داشته باشید.

برای مثال فرض کنید کمپرسور کولر گازی ال جی شما خراب شده است؛ و شما به اشتباه قطعه ی کولر گازی جنرال را خریداری کرده اید. در صورتی که در این مرحله دچار مشکل شده اید می توانید نهایی کردن خرید خود را به ما واگذار کنید.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ