خرید کمپرسور پیستونی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با کمپرسور پیستونی و اطلاعاتی که در زمان خرید کمپرسور پیستونی نیاز دارید تا بتوانید با آگاهی بیشتر و اطلاعات دقیق تر کمپرسور پیستونی مورد نیاز دستگاه خود را خریداری کنید و همچنین نحوه عملکرد این قطعه رو به خوبی بشناسید را برای شما شرح دهیم پس با من همراه باشید.

 

 

از کمپرسور پیستونی در کدام مناطق کشور بیشتر استفاده می شود؟

 نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی به چه شکل است؟

 علت صدای زیاد کمپرسور پیستونی؟

 مصرف برق کمپرسور پیستونی؟

 ظرفیت های کمپرسور پیستونی؟

 انواع برند کمپرسور های پیستونی؟

 لیست قیمت کمپرسور پیستونی؟

 اطلاعاتی که در مورد کمپرسور پیستونی و همچنین دیگر کمپرسور ها در اختیار شما قرار می دهیم باید به این نکته اشاره کنیم  که در صنعت تهویه مطبوع بخش تهویه سبک از سه دستگاه کمپرسور برای سرمایش و گرمایش محیط استفاده می شود.

هرکدام از این نمونه کمپرسورها مناسب برای مناطق خاص و مطابق با شرایط آب و هوایی خاص طراحی شده است کمپرسور پیستونی در مناطق جنوبی به دلیل بالا بودن دمای هوا و همچنین میزان استفاده از دستگاه کولر گازی در مدت زمان طولانی (حدود ۸ ماه در سال) باعث شده تا یکی از محبوب ترین کمپرسورهای مورد استفاده در دستگاه های سبک به شمار آید.

 دلیل محبوبیت کمپرسور پیستونی در مناطق جنوبی کشور طول عمر بالای این کمپرسور می باشد وقتی حرف از طول عمر کمپرسور می زنیم یعنی اینکه هزینه کمتر برای تعمیرات و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری که این روزها یکی از دغدغه های اصلی تمامی خانواده های ایرانی به حساب می آید.

 دلیل اصلی عدم سوختن کمپرسور و یا به نوعی طول عمر بالای کمپرسور پیستونی برگرفته از ساختار و طراحی اولیه این کمپرسور می باشد به طور خلاصه و دقیق می توان گفت که علت طول عمر بالای کمپرسور پیستونی به دلیل برگشت گاز خنک به درون پوسته و خنک کاری قطعات مکانیکی و قطعات الکترونیکی قرار گرفته در کمپرسور پیستونی می باشد این اصلی ترین عامل طول عمر بالای کمپرسور پیستونی می باشد.

 نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی

 در تهویه مطبوع سبک برای سرمایش و متراکم کردن مبرد موجود در سیکل از کمپرسور استفاده می شود در این بین کمپرسور پیستونی از نظر اطلاعات محرک جهت متراکم سازی گاز بین دیگر کمپرسور ها دارای بیشترین قطعات بوده به همین دلیل احتمال آسیب دیدن و یا  مستهلک شدن هر کدام از این قطعات نسبت به دیگر قطعات استفاده شده در کمپرسور های روتاری و اسکرال بیشتر می باشد.

 اما عملکرد کمپرسور پیستونی مشابه موتور ماشین می باشد و تشکیل شده از قطعاتی چون پیستون استاتور و روتور سیلندر میل لنگ سوپاپ و دیگر قطعات جانبی …. جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کمپرسور از روغن مخصوص استفاده میشود که این روغن متناسب با مبرد یا همان گازی که در سیکل تبرید تجزیه می شود انتخاب و میزان آن محاسبه و در نهایت به سیستم تزریق می شود.

 علت صدای زیاد کمپرسور پیستونی چیست؟

 کمپرسور دست اول کمپرسور های تولیدی توسط شرکت کریر بوده این خانه وجود دارد که همه شرایط برای بهینه کار کردن و ایجاد شرایط ایده آل از نظر صدای کارکرد مورد توجه واقع قرار نگیرد به همین خاطر کمپرسور پیستونی از نظر صدای کارکرد بیشترین صدا را بین دیگر کمپرسور ها دارند.

 علت صدای زیاد کمپرسور پیستونی به حرکت در آمدن تعداد زیادی قطعه زمان کمپرس کردن گاز می باشد و بعد از اینکه عمل کمپرس صورت پذیرفت توسط لوله مافلر مستقیماً به لوله دیس شارژ هدایت شده که این عامل باعث صدای زیاد در کمپرسور پیستونی می باشد.

 مصرف برق کمپرسور پیستونی

 کمپرسور پیستونی از نظر مصرف برق باز هم بین دیگر رقبای خود در انتهای جدول قرار دارد یعنی از نظر مصرف انرژی بالاترین مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهد و این امر باعث می گردد تا در مدت زمان طولانی هزینه برق در مناطق شمالی کشور غیر قابل توجیه باشد اما در مناطق جنوبی به دلیل تعرفه‌های تصویب شده توسط وزارت انرژی این مورد پوشش داده شده است.

 ظرفیت کمپرسور پیستونی

 در زمان خرید کمپرسور پیستونی اولین مورد و مهم ترین مورد که باید در همان ابتدا مشخص کرد ظرفیت دستگاه شما می باشد در صورتی که دستگاه شما ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار باشد به ندرت می‌توانید برای دستگاه خود کمپرسور پیستونی خریداری کنید.  اما دلیل این موضوع این است که ۹۰ درصد کمپرسورهای استفاده شده در دستگاههای کولر گازی 12 هزار و 18 هزار کمپرسور روتاری می باشد.

 اما در مجموع ظرفیت کمپرسور پیستونی که توسط شرکت های مختلف تولید شده از ظرفیت ۱۸ هزار تا ۶۰ هزاربی تی یو می باشد.

 انواع برند کمپرسور پیستونی

 1.  کمپرسور پیستونی کوپلند
 2.  کمپرسور پیستونی امرسون
 3.  کمپرسور پیستونی کالترون
 4.  کمپرسور پیستونی تکامسه

 اینها برخی از تولیدکنندگان کمپرسور پیستونی و یا به نوعی می توانیم بگوییم که اصلی ترین تولید کنندگان کمپرسور پیستونی در جهان می باشند که محصولات خود را برای تولید کنندگان کولر گازی طراحی و ساخته اند.

 لیست قیمت کمپرسور پیستونی

 اما اگر بخواهیم نگاهی به لیست قیمت کمپرسور پیستونی بیاندازیم باید نسبت به این موضوع آگاه باشیم که به دلیل مشکلاتی که در اقتصاد ما وجود دارد و نوسانات قیمت و تغییرات قیمت بسیار سخت است که قیمت نهایی و دقیق کمپرسورهای پیستونی را برای شما مشخص کنیم اما به صورت حدودی و با اختلاف 10تا 15درصد میتوان قیمت‌گذاری این ظرفیت ها را مشخص کرد.

 قیمت کمپرسور پیستونی۱۸۰۰۰  7 میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان

 قیمت کمپرسور پیستونی ۲۴۰۰۰  7 میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

 قیمت کمپرسور پیستونی ۳۰۰۰۰  8 میلیون و 6۰۰ هزار تومان

 قیمت کمپرسور پیستونی ۳۶۰۰۰  9 میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

 قیمت کمپرسور پیستونی ۴۵,۰۰۰ 11 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

 قیمت کمپرسور پیستونی ۶۰ هزار  15 میلیون تومان

 این قیمت ها تقریبی بوده و دائماً در حال تغییر است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

44 پاسخ

  1. سلام و درود خدمت شما
   بله کمپرسور پیستونی برای ظرفیت ۳۰۰۰۰ در حال حاضر موجود نمی باشد لطفاً برای دریافت قیمت ها به شماره واتسآپ ما پیام ارسال کنید.

   1. برای خرید کمپرسور پیستونی مربوط به دستگاه سوپر جنرال روی دستگاه زده ۳۰۰۰۰ ممنون میشم اگر که موجوده قیمت را مشخص کنید کمپرسور اصلی نیاز دارم تا حالا دو بار کمپرسور تعویض شده و هر کدوم ۲ سال بیشتر کار نکرده البته کولر گازی ما در جنوب کشور نصب شد شهر اهواز

    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست که تا حالا دوبار کمپرسور دستگاه ما دچار سوختگی شده

    1. سلام و درود خدمت شما

     علت اینکه کمپرسور طی چهار سال دوبار تعویض شده قطعاً مشکلی در سیکل وجود دارد که این اتفاق افتاده است در صورتیکه نوسان برق وجود نداشته باشد امکان وجود گرفتگی مدار یا مشکل لوله مویی وجود دارد در زمان تعویض کمپرسور حتما شستشوی مدار همچنین تعویض لوله مویی الزامی می باشد که بسیاری از تکنسین های فنی به این موضوع توجه نمی‌کنند این موضوع دلیل اصلی سوختن کمپرسور می باشد.

     در کولرهای گازی ظرفیت ۳۰۰۰۰ از کمپرسورهای ۵۵۳۸ استفاده شده که به صورت سه پایه و چهار پایه به بازار عرضه شدند.

     قیمت ادو دی کمپرسور ۵۵۳۸ تایلند اصلی حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

     در صورتی که بخواهید کار اصولی انجام شود حتماً شست و شوی مدار تعویض لوله مویی پیش از تعویض کمپرسور انجام شود

    1. سلام دوست عزیز شما دوست عزیز در حال حاضر کمپرسورهای پیستونی که مناسب کولرهای گازی دیواری هستند از ظرفیت ۱۸۰۰۰ شروع شده و به طور معمول تا ظرفیت ۶۰ هزار در بازار موجود می باشد.

     بعید میدونم بتونید کمپرسور ۱۲ هزار پیستونی رو پیدا کنید

     مگه اینکه از کمپرسور های پیستونی که بر روی یخچال های ویترینی استفاده می شود جایگزین نمایید

  1. سلام

   کمپرسور کولر جنرال در ظرفیت ۳۰۰۰۰ معمولاً مدل PH420 می باشد که در حال حاضر این مدل کمپرسور موجود است.

  2. سلام وقتتون بخیر خوشی.کولر گری جی فور ماتیک ۲۴هزار خریده بودم از وقتی کولر روشن کردم موتور ضعیف بود و ۵۵۲۲ رو کولر نصب بود ولی چرا کولر ۲۴هزار باید موتور۵۲۲ نصب باشه،مگه نباید موتور۵۵۲۴ یا ۵۵۳۰ نصب شده باشه؟؟
   گاز کولر هم ۴۱۰ میباشد و فشار کمپرسور ۲۸۰میباشد.

   1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز کد کمپرسور پیستونی ۲۴۰۰۰ ۵۵۳۰ میباشد کد ۵۵۲۴ ظرفیت ۱۸۰۰۰ است که باید در زمان خرید حتما به آن دقت داشته باشید.

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز

   در حال حاضر پنل ایستاده برند زانتی موجود داریم که جایگزین مناسبی جهت پنل های قدیمی اجنرال میباشد

 1. سلام
  کمپرسور کولر گازی ۳۰ هزار مدل کالترون تایلندی ۵۵۳۸ موجوده؟
  قیمت کمپرسور پیستونی مدل ۵۵۳۸ چنده؟

  1. سلام و درود خدمت شما

   کمپرسورهای کالترون ساخت کشور تایلند بوده و قیمت ظرفیت درخواستی شما حدوداً ۷ میلیون تومان می باشد

 2. سلام
  کمپرسور پیستونی ۵۵۳۲ سه پایه موجود دارید؟
  برای کولر گازی هایسنس نیاز دارم
  کمپرسور پیستونی ۵۵۳۲ اصلی ساخت تایلند یا هند

  1. سلام خدمت شما

   کمپرسورهای پیستونی ۵۵۳۲ ساخت کشور تایلند موجود می باشد که در دو نوع سه پایه و چهار پایه تولید شده است کمپرسور پیستونی ۵۵۳۲ سپاه موجود است لطفاً برای سفارش به شماره واتساپ 09129320460 پیام خود را ارسال نمایید

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز

   متاسفانه کمپرسور پیستونی در ظرفیت ۱۲۰۰۰ موجود نمیباشد کمپرسور های موجود از ظرفیت ۱۸۰۰۰ به بالا موجود می باشد

   برند کمپرسور های پیستونی کارلترون بوده و ساخت کشور تایلند می باشد

  1. کمپرسور روتاری مدل توشیبا در حال حاضر موجود است که قیمت آن ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

   همچنین کمپرسور روتاری ال جی ۲۴۰۰۰ موجود است قیمت آن ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می باشد

 3. سلام وقت بخیر متاسفانه بعد از نوسان برق شدیدی که اخیراً در منطقه ایجاد شد در شهر بوشهر کمپرسور دستگاه سی هزار بنده دچار آسیب شد که در حال حاضر نیاز به کمپرسور ۳۰۰۰۰ پیستونی دارم مدل کمپرسور ۵۵۳۰ کارتون است در صورت موجودی لطفاً قیمت و نحوه ارسال را بفرمایید

  1. سلام خدمت شما

   متاسفانه یکی از مشکلات اصلی در سوختن کمپرسور نوسانات ناشی از برق منطقه میباشد در صورتی که محافظ سر راه دستگاه کولر گازی نیز حتما برای دین زدی اقدام به نصب محافظ نمایید

   کمپرسور ۲۴۰۰۰ که ساخت کشور تایلند است و در حال حاضر موجود و قیمت آن ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می باشد برای ثبت سفارش از طریق واتساپ به شماره 09129320460 در ارتباط باشید

   ارسال ازطریق باربری، دو روز بعد از تسویه به دست شما خواهد رسید

 4. کمپرسور پیستونی مدل ۵۵۳۰ هم در حال حاضر موجود دارید اگر موجوده لطفاً قیمت بفرمایید و همچنین نحوه ارسال و تسویه
  برای رشت

  1. انواع کمپرسور های پیستونی در ظرفیت های مختلف موجود می باشد کمپرسور ۵۵۳۰ ساخت کشور تایلند برند کالترون موجود می باشد که این کمپرسور یکی از کمپرسور های مناسب جهت استفاده در مناطق جنوبی کشور می باشد.

   ظرفیت کمپرسور ۵۵۳۰ حدود ۲۴ هزار بی تی یو می باشد.

   قیمت کمپرسور ۵۵۳۰

   ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

   برای ثبت سفارش خرید کمپرسور پیستونی از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید

   09129320460

  1. کمپرسور ۳۰۰۰۰ موتور پیستونی در مدلهای کارتون تایلندی مدل ۵۵۳۸ و همچنین کمپرسور تکامسه ساخت کشور هند مدل ۵۵۳۸ موجود میباشد هر دو مدل از لحاظ کیفیت با یکدیگر برابر بوده و از لحاظ عملکرد و ظرفیت هم هر دومون سی هزار می باشد.

   لطفاً تصویر کمپرسور درخواستی خود را به شماره واتساپ ما ارسال نمایید تا در صورت وجود سوال یا ابهامی شما راهنمایی کنیم

   09129320460

 5. قیمت های کمپرسور پیستونی که ذکر کردید آیا به روز یا قیمت تغییر کرده
  برای جنوب نیاز به کمپرسور۵۵٣٨ کالترون تایلندی دارم ممنون میشم اگه که قیمت‌ها تغییر کرده قیمت دقیق رو بفرمایید

  1. سلام خدمت شما قیمت های کمپرسور پیستونی با توجه به شرایط نرخ ارز در حال تغییر می باشد لطفاً برای اطلاع از قیمت دقیق از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید در حال حاضر شهریور ۱۴۰۱ قیمت کمپرسور کولر گازی ۳۰۰۰۰ هشت میلیون و نهصد هزار تومان میباشد کمپرسور کالترون تایلند.

 6. برای خرید کمپرسور پیستونی ظرفیت ٣۶ هزار کدوم نمونه و مدل رو پیشنهاد میکنید ؟
  هرکدام از همکاری شما یه چیزی میگن گیج شدم واقعا بازار بدی شده
  واقعا صادقانه بفرمایید چی بهتره

  1. سلام و درود خدمت شما بهترین پیشنهاد خرید کمپرسور مطابق مدل نصب شده بر روی دستگاه شما می باشد به عنوان مثال بر روی کولرهای ۳۶ هزار تراست از کمپرسور ۵۵۴۲ استفاده شده است ساخت کشور تایلند و از لحاظ کیفیتی جزو یکی از بهترین برندهای موجود در بازار می باشد توصیه من به شما این است که عکس نمونه کمپرسور درخواستی را برای ما ارسال کنید تا و دقیقا مطابق همان نمونه درخواستی کمپرسور شما ارسال گردد.

  1. سلام و درود خدمت شما انواع کمپرسورهای پیستونی ساخت کشور تایلند و هند موجود می باشد کمپرسور دستگاه شما ۵۵۳۸ می باشد که مناسب کولر گازی ۳۲۰۰۰ است قیمت این کمپرسور ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
   برای خرید کمپرسور کولر گازی پیستونی از طریق واتساپ یا روبیکا با ما در ارتباط باشید

  2. سلام و دورودخدمت شما کولر سامسونگ۱۸۰۰۰روتاری دارم میخوام موتورشو تغییر بدم.که احتیاج به موتور کولترون۵۵۲۴ دارم امکان داردقیمت بدین.
   سپاسگزارم ازمحبت و راهنمایی شما

   1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز کمپرسور در رویت ۱۸ هزار همان مدل ۵۵ ۲۴ میباشد که ساخت کشور تایلند بوده و از نظر کارکرد و عملکرد فنی جزئی از بهترین کمپرسور های پیستونی موجود در بازار می باشد در حال حاضر کمپرسور ۱۸۰۰۰ پیستونی کالترون قیمت ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان میباشد جهت خرید کمپرسور پیستونی می توانید از طریق واتساپ و یا روبیکا با ما در ارتباط باشید.

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز در حال حاضر کمپرسور پیستونی ساخت کشور تایلند مدل ۵۵۳۸ موجود میباشد قیمت آن ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز از نظر کیفیت تقریباً در یک رده هستند اما بعضی از عزیزان فنی اعتقاد دارند که مدل هندی از نظر کیفیت بالاتر است

 7. باسلام موتورکولرسوپرجنرال ۳۶هزارپیستونی ۵۵۴۲هندی مدل تکامسه می خواهم موجودهست قیمت بی زحمت؟

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز در حال حاضر کمپرسورهای پیستونی ظرفیت ۳۶۰۰۰ با کد ۵۵۴۲ در دو مدل تایلندی و هندی در بازار موجود می‌باشد که هر دو مدل سه پایه و چهارپایه می‌باشد قیمت کمپرسور ۵۵۴۲ هندی در حال حاضر ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد برای خرید کمپرسور ۵۵۴۲ تکامسه هند از طریق واتساپ و یا روبیکا با ما در تماس باشید.

 8. برای خرید کمپرسور پیستونی چه اطلاعاتی نیازه عکس از لیبل دستگاه بفرستم کافیه یا حتماً باید عکس کمپرسور ارسال بشه

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز حتماً باید تصویر نمونه کمپرسور رو برای ما ارسال کنید تا دقیقاً مطابق درخواست شما کمپرسور درخواستیتون قیمت گذاری بشه و خدمت شما ارسال داشته باشیم

 9. سلام مهندس وقت شما بخیر برای خرید کمپرسور پیستونی ۵۵۳۲ مزاحمتون میشم ممنون میشم اگر این نمونه کمپرسور موجود دارید قیمتشو بفرمایید

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز انواع کمپرسورهای کولر گازی پیستونی مدل ۵۵۳۲ ساخت هند و تایلند موجود است قیمت این نمونه کمپرسور ۲۴۰۰۰ در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ