خرید کمپرسور اسکرال

ویدئو آشنایی با عملکرد کمپرسور اسکرال

توضیحاتی در رابطه با کمپرسورهای اسکرال

 


کمپرسورهای کوپلند جهت ظرفیت های مختلف و همچنین قدرت های متفاوت با قابلیت انعطاف پذیری بالا طراحی و ساخته شده اند کمپرسورهای کوپلند امکان استفاده از مبرد های  متفاوت اعم از مبرد r۲۲ وr۴۱۰  و همچنین مبردهای اوزون دوست دیگر کاملاً سازگاری دارد.

خرید-کمپرسور-اسکرال

اما کمپرسورهای اسکرال کوپلند از ظرفیت یک اسب تا ۶۰ اسب بخار برای کاربری های اداری تجاری و مسکونی جهت نصب روی دستگاه های تهویه مطبوع و همچنین یخچال های صنعتی تولید شده است.

ویژگی های اصلی کمپرسور اسکرال

مناسب جهت سیستمهای تهویه مطبوع  اعم از چیلر کولر های گازی و سیستم های سبک و سنگین

قابلیت کنترل ظرفیت در در توان های بالا

قابلیت کنترل ظرفیت از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد

عدم نیاز به اینورتر در کمپرسورهای کوپلند اسکرال

روغن کاری مداوم در سیستم مکانیکی

بازده بسیار بالا

صدای بسیار پایین

ساخت کشور تایلند

اجزای-کمپرسور-اسکرال

زمانی که Emerson برای اولین بار در استفاده از تکنولوژی اسکرال (Scroll) در کمپرسور پیش قدم شد، صنعت را برای همیشه متحول کرد. از آن پس تکنولوژی اسکرال شرکت Copeland (کمپرسورهای شرکت Emerson تحت عنوان Copeland تولید می شود) در کاربردهای تامین آسایش و کمپرسور تبرید پیشگام باقی ماند و پیمانکاران و تولید کنندگان اصلی تجهیزات (OEM) را با کارایی فوق العاده، قابلیت کارایی ثابت شده و سهولت در نصب خود تحت تاثیر قرار داد.

انواع کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال دانفوس

کمپرسور اسکرال کوپلند

کمپرسور اسکرال پاناسونیک

کمپرسور اسکرال دایکین

کمپرسور اسکرال سانیو

تفاوت کمپرسور اسکرال و اسکرو

اسکرال-کوپلند

نحوه عملکرد کمپرسور های اسکرال همانند مدل اسکرو به کمک دو مارپیچ است. با این تفاوت که در کمپرسور اسکرال یکی از مارپیچ ها ثابت بوده و مارپیچ دیگر در حال دوران خواهد بود. این دوران سبب فشرده شدن گاز و بالا رفتن دما و فشار آن می شود. استفاده از کمپرسورهای اسکرال در مواقعی که در چیلرها و یا سردخانه ها نیاز به ظرفیت بالایی نداریم، متداول است.

اگر با کمپرسورهای روتاری آشنایی داشته باشید، می توان گفت که طراحی کمپرسور اسکرال یک سطح از کمپرسورهای روتاری بالاتر است. در مواقعی که در طراحی یک فرایند نیاز به حجم بیشتری از هوای متراکم داشته باشیم، استفاده از کمپرسور اسکرال می تواند جایگزین خوبی برای کمپرسورهای روتاری و پیستونی باشد.

کمپرسورهای اسکرال کار بالا بردن دما و فشار گاز را به کمک دو مارپیچ انجام می دهند. در طراحی این کمپرسورها مارپیچ بیرونی را اسکرال (ثابت) نامیده و مارپیچ درونی، مارپیچ دوار خواهد بود. نکتۀ دیگری که دربارۀ کمپرسور اسکرال وجود دارد، این است که جریان گاز منقطع نبوده و ورود و خروج گاز به صورت پیوسته در کمپرسور انجام می شود.

 

قطعات اصلی کمپرسورهای اسکرال را می توان به صورت زیر فهرست کرد:

 

مارپیچ‌های حلزونی بیرونی ثابت اسکرال

مارپیچ حلزونی درونی دوران کننده

میل لنگ

روتور

استاتور

یاتاقان ها

لوله مکش و لوله تخلیه

پمپ روغن

هر یک از این قطعات در نحوۀ عملکرد دستگاه نقشی دارند؛ ولی نقش اصلی به عهدۀ دو مارپیچ حلزونی است که به کمک میل لنگ به حرکت در می آیند.

کمپرسور اسکرال بر اساس سرعت دوان (‌‌‌‌‌‌‌ثابت یا متحرک) تقسیم بندی می‌شود.

هر سیکل کمپرسور اسکرال شامل سه مرحله مکش، تراکم و تخلیه می‌شود. در برخی کمپرسورهای “دور ثابت”، با بلند کردن و یا جابجا کردن یکی از مارپیچ‌ها از محل نرمالشان، ظرفیت برودتی کنترل می‌شود. کاهش بار باعث جدا باقی ماندن مارپیچ ها و در نتیجه متراکم نشدن مبرد می‌شود. کمپرسورهای دیجیتال به این طریق ظرفیت کمپرسور را تغییر می‌دهند. این روش از روش تغییر دور موتور کم بازده‌تر است.

مزایا و معایب کمپرسور اسکرال

در مورد مزایا و معایب کمپرسور اسکرال باید بگوییم که مزیت کمپرسور اسکرال این است که قطعات متحرک کمتری داشته و گشتاور کمتری نسبت به کمپرسور های دیگر دارد. این مزیت به روان و راحت بودن روند کار کمپرسور کمک می کند.کمپرسور اسکرال به پمپ اسکرال یا پمپ خلاء اسکرال نیز معروف است.

 

از کمپرسورهای اسکرال می توان به چندین روش مختلف برای رفع نیازهای صاحبخانه از نظر کارآیی، راحتی و قیمت مناسب استفاده کرد. در مورد معایب این کمپرسور می توان به این موضوع اشاره کرد که در مقایسه با دیگر کمپرسورهای اسکرو و گریز از مرکز، ظرفیت پایین تری برای بازده دادن دارد.

 

کمپرسورهای تک مرحله ای در اکثر سیستم های سرمایشی و گرمایشی منازل یافت می شوند. ساده ترین و کم هزینه ترین نوع آن ها تنها با یک سرعت کار می کنند. کمپرسورهای تک مرحله ای می توانند یک خانه را به شکل تاثیرگذاری خنک یا گرم کنند.

 

کمپرسورهای دو مرحله ای با دو سرعت متفاوت کار می کنند که از نزدیکتر خنک کننده یا گرمای آنها را با نیازهای دقیق خانه مطابقت می دهد. امکان کار با سرعت کمتر و بیشتر باعث می شود رطوبت اضافی هوا از بین برود و در ضمن باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. کمپرسور دو مرحله ای در صورت نیاز می تواند به ظرفیت کامل خود تغییر کند. کمپرسورهای دو مرحله ای معمولاً نسبت به سیستم های تک مرحله ای دارای انرژی بیشتری هستند.

خرخرید-کمپرسور-اسکرال-کوپلند

کمپرسور اسکرال کوپلند سری ZP

شرکت کوپلند Copeland به عنوان اولین ارائه دهنده کمپرسورهای اسکرال با قابلیت عملکرد با گاز R410 کمپرسورهای اسکرال سری ZP خود را به بازار ارائه داده است. این سری از کمپرسورهای ساخته شده توسط شرکت کوپلند قابل استفاده در سیستم چیلر هوا خنک تا ظرفیت 900 کیلووات و همچنین سیستم های تهویه مطبوع تجاری و مسکونی سبک می باشد.

از دیگر مزایای کمپرسور اسکرال Copeland سری ZP می توان به میزان سر و صدا و لرزش پایین و همچنین گردش روغن پایین اشاره کرد.

پارامتر های انتخاب کمپرسور:

برای انتخاب کمپرسور باید موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:

۱-بار برودتی مورد نیاز کمپرسور

۲-دمای اواپراتور در کمپرسور

۳-میزان دمای کندانسور

 • مشخصات کمپرسور کوپلند:
 1. این نوع از کمپرسورهای کوپلند دارای هزینه بسیار مناسبی جهت سیستم‌های تهویه مطبوع مانند چیلرها و پمپ‌های گرما هستند. از این رو از کمپرسورهای اسکرال کوپلند به عنوان خشک‌کن و مولتی اواپراتور استفاده می‌شود.
 2. کمپرسورهای اسکرال کوپلند، قابلیت تطبیق کامل با ظرفیت و توان مصرفی در بارهای متفاوت را دارا می‌باشند و بازده انرژی بهینه‌تری نسبت به دیگر انواع کمپرسورها را دارند.
 3. میزان نوسان این کمپرسورها به طور پیوسته از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد متغیر است.
 4. کمپرسورهای اسکرال کوپلند، دارای بالاترین عملکرد در برابر بار کامل سیستمی هستند.
 5. این کمپرسورها با وجود طراحی ساده‌ای که دارا می‌باشند، می‌توانند به طور دقیق فشار مکش را در هنگام تهویه کنترل کنند.
 6. این کمپرسورها نیاز به اینورترهای گران قیمت و پیچیده ندارند و دارای توان بالایی هستند. که باعث عدم تداخل الکترومغناطیسی می‌شود.
 7. نوع کمپرسورهای اسکرال کوپلند دیجیتال دارای کارکرد مناسبی در کلیه ساعات هستند و جریان روغن در هنگام عملکرد کمپرسور به قسمت یاتاقان دچار مشکل قطعی و یا کاهش نمی‌شود.
 8. این نوع از کمپرسورهای دارای کنترل بسیار مناسبی برای دما می‌باشد و رطوبت محیطی خوبی را جهت تنفس افراد فراهم می‌کند.
 9. از دیگر قابلیت‌های کمپرسورهای اسکرال کوپلند که تولید کشور تایلند می‌باشد. می‌توان به صدای کم و بازدهی و قابلیت اطمینان بالا جهت استفاده اشاره کرد.

جهت خرید انواع کمپرسور اسکرال با ما در تماس باشید

منابع :

https://climate.emerson.com/en-us/products/heating-and-air-conditioning/commercial-scroll-compressors

https://www.famcocorp.com/product/4143/%DA%A9%D9%85%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%84-copeland-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA/

https://www.damoon-co.com/trainings/911-scroll-compressor.html

کمپرسور اسکرال چیست؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

22 پاسخ

 1. سلام
  یه دستگاه کولر گازی ۶۰ هزار دارم که برند میتسوبیشی است و از مدت گارانتی گذشته و چند تن از تکنسین ها بعد از چک کردن گفتن مشکل از کمپرسور است و به همین خاطر باید کمپرسور تعویض شود آیا شما کمپرسور مدل zr72 موجود دارید یا خیر؟

  1. سلام

   بله در حال حاضر کمپرسور ZR72 موجود است و این کمپرسور متناسب با ظرفیت دستگاه شما می باشد

  1. سلام و درود خدمت شما

   کمپرسورهای کولر گازی ظرفیت ۳۶ هزار که با مدل zr42 مشخص می گردد در دو نوع چین و تایلند موجود میباشد

   قیمت تقریبی مدل چینی ۵ میلیون تومان و مدل تایلندی ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد

   لطفاً برای استعلام دقیق با ما در تماس باشید

 2. سلام
  کمپرسور اسکرال مدل zr42 اگه موجوده لطفا قیمت بفرمایید برای کولر میتسوبیشی میخوام نصب کنم
  تا حالا دو بار کمپرسور فابریکش سوخته

  1. سلام و درود خدمت شما

   کمپرسور اسکرال کوپلند مدل zr42 ظرفیت 36 هزار موجود است

   دو نوع چینی و تایلندی

   کمپرسور zr42 چینی قیمت 6.500

   کمپرسور zr42 تایلندی قیمت 9.400

   کولرهای گازی میتسوبیشی جز یکی از بهترین کولر های موجود در بازار است احتمالاً دستگاه شما در محیط گرم و جنوب کشور نصب شده است در این حالت بیشترین فشار بر روی کمپرسور بوده و در صورتی که استفاده صحیح نباشد کمپرسور اورلود کرده و دچار مشکل می شود.

 3. شما کمپرسور اسکرال کوپلند چینی قیمت مناسب و موجود دارید اگر موجود ممنون میشم قیمت بفرمایید که به صورت تکی هم فروش دارید یا به صورت عمده

  بنده یک دستگاه کولر اوجنرال ۳۰۰۰۰ دارم‌که کمپرسور اسکرال zr 36 روش نصب هست

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز

   کمپرسورهای اسکرو دو نمونه ساخت چین و ساخت تایلند دارند در حال حاضر کمپرسور کوپلند اسکرال مدل ZR36 مناسب کولرهای گازی ۳۰۰۰۰ قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان چینی و کمپرسور کوپلند تایلندی 7 میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است. است

  1. کمپرسور کولر گازی ۶۰۰۰۰ از از برند کوپلند اسکرال استفاده شده که مدل آن زد آر ۷۲ می باشد کمپرسور زد آر ۷۲ در حال حاضر تایلندی ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تقدیم حضور شما می گردد

 4. کمپرسور ۴۸۰۰۰ کولر گازی جنرال نیاز داشتم که در حال حاضر کمپرسور اسکرال zr61 روی اون نصبه ممنون میشم اگر که کمپرسور زد آر ۶۱ موجود دارید قیمت اون رو بفرمایید

  1. سلام درود خدمت شما دوست عزیز در حال حاضر قیمت کمپرسور زد آر ۶۱ مناسب کولرهای گازی ایستاده ۴۸۰۰۰ همچنین کولرهای داکت اسپلیت ۴۸۰۰۰ می‌باشد در فروشگاه موجود است این کمپرسور مخصوص مناطق گرمسیر و مناطق معتدل است قیمت کمپرسور z r61 در حال حاضر ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

  1. کمپرسور موجود هست تا ظرفیت ۲۰۰ هزار که معمولاً برای کولرهای گازی از ظرفیت ۲۴۰۰۰ تا ظرفیت ۶۰ هزار مورد استفاده قرار می‌گیرد که مدل تایلندی هستند

 5. کمپرسور اسکرال ۳۰ هزار برای گرمسیری موجود دارید
  کمپرسور اسکرال قوی می‌خوام برای شهر اهواز

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز انواع کمپرسورهای اسکرال از ظرفیت ۳۰۰۰۰ تا ظرفیت ۶۰ هزار در فروشگاه موجود است برای مناطق گرمسیر مثل اهواز باید از کمپرسورهای پیستونی یا اسکرال استفاده کنید که قدرت بالایی در برابر حرارت محیط دارد برای خرید کمپرسور اسکرال می‌تونید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز کمپرسور اسکرال ۵۰ هزار کوبلند ساخت کشور تایلند موجود است و قیمت آن ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز کمپرسور اسکرال زد آر ۴۲ مناسب برای ۳۶۰۰۰ اوجنرال ساخت کشور تایلند
   قیمت این نمونه کمپرسور اسکرال ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به کولر شاپ

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در کولر شاپ